Prehliadka tvorivej činnosti študentov v Brezne

Vo štvrtok 15. júna sa na pôde Súkromnej pedagogickej a sociálnej akadémie EGB v Brezne uskutočnila prehliadka tvorivej činnosti študentov pedagogického odboru, ktorí v rámci predmetu tvorivá dramatika pripravili pre ostatných účastníkov krátke divadielko určené deťom predškolského veku.

: 2.488

Magdeburg - Jazykový kurz v Nemecku

V dňoch 27.5.2017 až 1.6.2017 sme sa zúčastnili nemeckého jazykového kurzu v Magdeburgu

Na jazykovom kurze v Magdeburgu sa zúčastnili študenti I. a II. ročníka. Po dlhej a namáhavej ceste sme konečne dorazili do Magdeburgu, kde sme sa ubytovali a oddýchli.

: 1.977

Krajší život

Študenti našej Súkromnej strednej odbornej školy DSA v Trebišove sa zapojili do projektu Krajší život, ktorý beží vo viacerých slovenských nemocniciach a ktorého ambasádorkou je speváčka Katarína Knechtová.

: 1.875

Investície do rekonštrukcie internátu

 

Súkromná stredná odborná škola DSA v Trebišove pokračuje v plánovanej rekonštrukcii a modernizácii priestorov jej školského internátu.

: 2.250

Výsledky PS 2017

V prílohe Vám prinášame informácie o výsledkoch PS a zápise do prvého ročníka.
Aktualizované 12.05.2017 - po 2. kole.

: 2.126

Job Expo 2017

 

Naša škola sa zúčastnila 7. ročníka Veľtrhu práce – Job Expo 2017. Ten sa konal v spojení s 19. ročníkom medzinárodnej burzy práce European Job Days 2017, v dňoch  27. – 28. apríla 2017 na Výstavisku Agrokomplex v Nitre.

: 2.197

Deň narcisov 2017

dn2017

Dňa 7. apríla 2017 sa uskutočnil už 21. ročník finančnej zbierky Ligy proti rakovine pod názvom „Deň narcisov“.

: 1.821

22. marec - Svetový deň vody

den vody

Človek sa s vodou stretáva od svojho narodenia. Voda ako životodarná tekutina má pre človeka nesmierny význam. Bez vody si človek život nevie ani predstaviť. Jednoznačne najvhodnejším a najzdravším nápojom je čistá pitná voda z vodovodu.

: 1.849

Junior Achievment 2017

JA Firma BioCare na JA Veľtrhu podnikateľských talentov

JA Firma BioCare, pri Súkromnej strednej odbornej škole DSA, Komenského 12, v Trebišove, vzorne prezentovala výrobky a výsledky svojho podnikania na celoslovenskej súťaži JA Firiem dňa 5.4.2017 v Košiciach.

: 2.191

Výsledky TS 2017

V prílohe Vám prinášame informácie o výsledkoch TS a zápise do prvého ročníka.

: 2.282

Celoštátne kolo chemickej olympiády

V dňoch 8.3. až 11.3. 2017 sa žiaci Marek Bogdaň (4. B) a Kvetoslava Koščová (2. B) zúčastnili celoštátneho kola chemickej olympiády v Bratislave. V prvý deň súťaže sa konalo slávnostné otvorenie a privítanie súťažiacich, ktorí si následne vylosovali súťažné čísla.

: 1.992

Mgr. Valéria Švecová (1959 – 2017)

Valika

Usmievavých a dobre naladených učiteľov je stále málo. Mgr. Valéria Švecová (1959 – 2017) bola presne takáto. Spravila našu školu prívetivejšou a lepšou. Jej úsmevy si odnášali študenti domov s domácimi úlohami. Ani optimizmus však nestačil na ťažkú chorobu. Stále sme verili, že sa do školy ešte vráti, no nestalo sa tak. Ďakujeme ti, Valika, za všetko, čo si pre nás, študentov a školu spravila.

: 2.619

Buratino

Sú ľudia, ktorí sa chvália tým, že za život neprečítali žiadnu knihu. Naši škôlkári k nim však už nepatria. 1.P im postupne prečítala celý Zlatý kľúčik a nakoniec jej hlavná postava Buratino za nimi aj prišla.

: 1.968

Vianočná zbierka pre detský domov

Študenti z III. S zorganizovali vianočnú zbierku pre detský domov

Pomáhať slabším, lepšie porozumieť starším a bezbrannejším, to je nielen záležitosť odbornej prípravy nás - študentov odboru sociálno-výchovný pracovník, ale i naším presvedčením.

: 2.210

Exkurzia v Rige

V dňoch 15. -18. decembra 2016 sme sa zúčastnili exkurzie v Rige, hlavnom meste Lotyšska. Ubytovaní sme boli v centre mesta, v krásnom hoteli.

: 2.765

Zaujímame sa o životné prostredie a trvalo udržateľný rozvoj

V utorok 8. novembra 2016 sa žiaci študijného odboru sociálno-výchovný pracovník zúčastnili akcie zameranej na informovanosť o dôsledkoch klimatických zmien, ktoré predstavujú veľkú hrozbu pre ľudstvo.

: 2.159

SSOŠ DSA na Burze informácií

Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Trebišov usporiadal dňa 3. 11. 2016 v priestoroch MsKS v Trebišove BURZU INFORMÁCIÍ zameranú na prezentáciu stredných škôl v súvislosti s voľbou povolania. Burzy sa zúčastnila aj naša škola. Prostredníctvom propagačného materiálu, fotografií zo života školy i sprievodným slovom našich učiteľov a žiakov sme informovali verejnosť o študijných odboroch a podmienkach štúdia na našej škole.

: 2.604

Dejiny kozmonautiky

V rámci týždňa vedy a techniky pripravilo Kultúrne centrum v Trebišove sekcia – Astronómia na SSOŠ DSA zaujímavú prednášku pre žiakov 1.BV a 2.B triedy o dejinách kozmonautiky „od Sputnika po raketoplán až po súčasnosť“, ktorú viedla Mgr. E. Gimová.

: 1.505

Deň otvorených dverí

Súkromná stredná odborná škola DSA, Komenského 12, 075 01 Trebišov
Vás pozýva na

10. novembra 2016 od 9:00 do 13:00 hod.

: 2.702

Pridajte sa a hlasujte!

NAJ stredoškolák Zemplína 2016

Vážení pedagógovia, spolužiaci, pracovníci a priatelia školy SSOŠ DSA ...
Jedna z nás, žiačka našej školy, štvrtáčka Adriána Fáberová je nominovaná vo veľkej súťaži regionálneho týždenníka Zemplínske noviny na titul
NAJ stredoškolák Zemplína 2016.

: 1.566

NEZÁBUDKY 2016 a Súkromná stredná odborná škola DSA v Trebišove

 


Naši nadšení dobrovoľníci sa opäť zapojili do celoslovenskej zbierky "Dni nezábudiek 2016" organizovanej Ligou za duševné zdravie.

: 2.063

Jesenný workshop v Bratislave

Liga Proti Rakovine - workshop: onkologická výchova

V dňoch 13. 10. - 16. 10. 2016 sa dve žiačky našej školy spolu s pedagogickým dozorom zúčastnili workshopu onkologickej výchovy v Bratislave. Každoročne sa tu stretávajú žiaci stredných škôl z celého Slovenska, aby podporili kampaň Ligy proti rakovine „Týždeň proti rakovine“, ktorá je tento rok zameraná na pohyb. Celá kampaň sa vedie v duchu hesla: "Krok ku zdraviu", pretože tvárou kampane je slovenský olympijský víťaz v rýchlochôdzi Matej Tóth. Okrem toho bol pre účastníkov workshopu pripravený vzdelávací program vo forme zaujímavých prezentácií, diskusií a, samozrejme, nesmela chýbať ani športová aktivita.

: 1.755

Deň jablka 2016

Dňa 14. októbra 2016 sa žiačky našej školy aktívne zapojili do celoslovenskej kampane „Deň jablka“ pod záštitou organizácie Liga proti rakovine.

: 1.902

27. september 2016- DEŇ pre nováčikov z inťáku SSOŠ DSA Trebišov

s  veľkým „I“ - IMATRIKULÁCIA

„A je tu deň s veľkým „I“. Áno, dobre počujete. Veľké „I“ ako imatrikulácia. “Ako na každej strednej škole, ani my sme sa tomu nevyhli.

: 2.492

Naši odborári  zo ZO OZ SSOŠ DSA Trebišov na výlete

HOREHRONIE  27. – 29. august 2016

Odborári s rodinami zo ZO OZ SSOŠ DSA Trebišov tento raz navštívili HOREHRONIE, krásny kút Slovenska kde tiež bolo čo objavovať.

: 1.964

Medzinárodné majstrovstvá v Pretekoch turistickej zdatnosti

16.-17. september 2016 Nesluša

Svoju turistickú zdatnosť (azimuty, odhad vzdialenosti, orientácia mapy, viazanie uzlov), fyzickú zručnosť (beh, hod na cieľ, plazenie) a vedomostné kontroly(turistické a topografické značky, kultúrno-poznávacia činnost, určovanie rastlín a drevín) - to sú disciplíny, ktoré musí splniť každý pretekár.

: 1.407

Majstrovstvá Slovenska v Pretekoch turistickej zdatnosti

Košice – Ťahanovce 2.- 3.september 2016

Vyše 100 pretekárov z rôznych kútov Slovenska a v rôznych vekových kategóriách sa zúčastnilo Majstrovstiev Slovenska v Pretekoch turistickej zdatnosti Košicicah – Ťahanovce.

: 1.475

SANET - Ocenený projekt roka 2016


Prof. Ing. Pavol Horváth, PhD. - predseda Predstavenstva združenia SANET

"Už poznáme slovenských počítačových „Oskarov“ na rok 2016" - článok z pcrevue.sk

Na spoločenskom večere IT GALA sa v stredu 12. 10. 2016 odovzdávali prestížne ocenenia IT osobnosť, IT firma, IT produkt a IT projekt roka 2016. Ceny udeľuje neformálne združenie slovenských žurnalistov a členov profesijných združení v oblasti informačných technológií a telekomunikácií.

: 1.648

Oznam pre záujemcov o prenájom telocvične

telocvicna

Riaditeľstvo SSOŠ DSA, Komenského 12, 07501 Trebišov, oznamuje záujemcom o prenájom telocvične, že v školskom roku 2016/2017 sa tento bude realizovať na základe podanej žiadosti záujemcu a po podpísaní nájomnej zmluvy.

: 1.531

Majstrovstvá Slovenska v Pretekoch turistickej zdatnosti Košice – Ťahanovce 2.- 3. september 2016

img

Vyše 100 pretekárov z rôznych kútov Slovenska a v rôznych vekových kategóriách sa zúčastnilo Majstrovstiev Slovenska v Pretekoch turistickej zdatnosti Košicicah – Ťahanovce.

: 2.456

Návšteva Európskeho parlamentu v Štrasburgu

Žiaci našej školy na návšteve Európskeho parlamentu v Štrasburgu

eup

V dňoch 10.-15. septembra 2016 sme sa zúčastnili poznávacieho zájazdu do Štrasburgu za odmenu od vedenia našej školy.

V sobotu večer, 10.9.2016, sme v Košiciach nasadli do autobusu a po 19–tich strastiplných hodinách cesty sme v nedeľu dorazili a ubytovali sa vo veľmi príjemnom hoteli neďaleko Štrasburgu.

: 1.534

Oznam pre žiakov PMKŠ - Rozvrh hodín

Rozvrh na I. polrok šk.r. 2016/2017

: 1.907

Otvorenie školského roka 2016/2017

Slávnostné otvorenie školského roka 2016/2017 bude 5.9.2016 o 9:00 hod. v budove školy.
Príchod žiakov do školy je o 8:45 hod.

: 1.826

Tento web používa na analýzu návštevnosti súbory cookies.
Ak budete pokračovať bez vykonania zmien nastavení, predkpokladáme, že chcete z našej stránky dostávať všetky súbory cookie.