Prehliadka tvorivej činnosti študentov v Brezne

Vo štvrtok 15. júna sa na pôde Súkromnej pedagogickej a sociálnej akadémie EGB v Brezne uskutočnila prehliadka tvorivej činnosti študentov pedagogického odboru, ktorí v rámci predmetu tvorivá dramatika pripravili pre ostatných účastníkov krátke divadielko určené deťom predškolského veku.

Tejto prehliadky sme sa zúčastnili i my, konkrétne 8 žiačok z III.G a  III.P - L. Balogová, L. Baloghová, Z. Frendáková, S. Rákociová, J. Nemčíková, K. Halásová, M. Obšatníková a M. Nováková - pod vedením uč. Ňaršanskej. V divadielku o Špinkovi a Špinke (o deťoch, ktoré sa nevedia správať v prírode) sme prácu s maňuškami kombinovali s hereckými a speváckymi výkonmi našich žiačok.  Do tejto aktivity sa zapojili i ostatné príbuzné školy z  Humenného, Žiaru nad Hronom a, samozrejme, i organizátorská škola v Brezne. V jednej z tried  na chvíľu ožili rozprávkové postavičky – včielka Maja, Maxík, húsenička Terka a iné.  Hlavným cieľom akcie bolo vymeniť si skúsenosti v príprave študentiek tohto odboru na budúce povolanie, konkrétne na tvorivú prácu s deťmi a pre deti. Videli sme divadielko s bábkami, pestré a nápadité kostýmy i scény. Hosťom a odborným garantom prehliadky bol  Mgr. art. Maroš Krajčovič, ktorý v závere vyslovil  svoje postrehy k jednotlivým vystúpeniam, čo bolo pre nás všetkých  prínosné a obohacujúce (keďže sa učíme aj na chybách iných).

Prežili sme príjemné chvíle a získali cenné rady do ďalšej tvorivej práce.

Foto: http://brezno.spsa.sk/


Tento web používa na analýzu návštevnosti súbory cookies.
Ak budete pokračovať bez vykonania zmien nastavení, predkpokladáme, že chcete z našej stránky dostávať všetky súbory cookie.