Medzinárodné majstrovstvá v Pretekoch turistickej zdatnosti

16.-17. september 2016 Nesluša

Svoju turistickú zdatnosť (azimuty, odhad vzdialenosti, orientácia mapy, viazanie uzlov), fyzickú zručnosť (beh, hod na cieľ, plazenie) a vedomostné kontroly(turistické a topografické značky, kultúrno-poznávacia činnost, určovanie rastlín a drevín) - to sú disciplíny, ktoré musí splniť každý pretekár.

Našu SSOŠ DSA Trebišov a aj Slovenskú republiku reprezentovala v kategórii staršie dorostenky Ľudka Kuriplachová z 2.P triedy, ktorá si vybojovala postup a nomináciu na tieto Medzinárodné majstrovstvá, pekným tretím miestom z Majstrovstiev Slovenska. Na týchto pretekoch obsadila 6.miesto z 12 pretekárok v kategórii staršie dorostenky. Mala síce zo starších dorasteniek tretí nejlepší bežecký čas na trati, ale sa pripočítali trestné minúty za testové úlohy.

I keď organizátori všetko pripravili na jednotku, žiaľ slnečné počasie – to už nebolo v ich silách zabezpečiť ... takže sa pretekalo za vydatného dažďa, sem – tam hmly, ktorá sa dvíhala z dolín.

Ale i keď pretekári boli mokrí a zablatení až po korienky vlasov a mnohí doniesli štartovací preukaz rozmočený na kašu, niektorí z nich si chceli pretek , len tak pre radost, ešte raz zopakovať.

A tak aj v takýchto momentoch, keď príroda zvíťazí nad vôľou člověka , vidíme silu, vôľu, rozhodnosť a športového ducha našich pretekárov. A či si už odniesli z týchto PTZ nejaké to ocenenie - medailu ( rozhodne bola zaslúžená ), alebo neodniesli ... víťazmi sú aj tak všetci.

Taššová

Tento web používa na analýzu návštevnosti súbory cookies.
Ak budete pokračovať bez vykonania zmien nastavení, predkpokladáme, že chcete z našej stránky dostávať všetky súbory cookie.