Návšteva Európskeho parlamentu v Štrasburgu

Žiaci našej školy na návšteve Európskeho parlamentu v Štrasburgu

eup

V dňoch 10.-15. septembra 2016 sme sa zúčastnili poznávacieho zájazdu do Štrasburgu za odmenu od vedenia našej školy.

V sobotu večer, 10.9.2016, sme v Košiciach nasadli do autobusu a po 19–tich strastiplných hodinách cesty sme v nedeľu dorazili a ubytovali sa vo veľmi príjemnom hoteli neďaleko Štrasburgu.

Cieľom zájazdu bola návšteva budovy Európskeho parlamentu, ktorá sídli vo francúzskom „Strasbourgu“.
Plní očakávania sme v pondelok absolvovali najskôr prehliadku centra mesta Štrasburg, katedrálu Notre-Dame a nádhernú plavbu loďou po rieke L´Ill, odkiaľ sme mali možnosť vidieť krásne nábrežia Štrasburgu. Nezabudnuteľný pohľad z vyhliadkovej lode bol na veľkolepú budovu Európskeho parlamentu.

V poobednajších hodinách sme sa osobne stretli s europoslankyňou p. Monikou Smolkovou, prezreli si priestory Európskeho parlamentu a jeho neopakovateľnú atmosféru. Zúčastnili sme sa besedy poslancov, na ktorej sa preberali aktuálne témy obyvateľov Európy.

Poznávací zájazd sa konal pod záštitou europoslankyne Moniky Smolkovej za pomoci jej asistenta Miroslava Žeca. Zájazdu sa zúčastnili aj vybraní žiaci z iných škôl, starostovia miest košického kraja a umelecký súbor z Čane.
Tento zájazd zanechal v nás množstvo krásnych a nezabudnuteľných spomienok za ktoré ďakujeme vedeniu školy SSOŠ DSA. Posúďte sami z fotografií /v budove EP bolo fotenie zakázané/.

žiaci 4.B triedy
Marek Bogdaň, Adriána Fáberová, Michaela Majerská a Viktória Grančayová

Tento web používa na analýzu návštevnosti súbory cookies.
Ak budete pokračovať bez vykonania zmien nastavení, predkpokladáme, že chcete z našej stránky dostávať všetky súbory cookie.