Program DofE na Súkromnej strednej odbornej škole DSA

Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu je vzdelávací program pod záštitou britskej kráľovskej rodiny. Ide o jeden z popredných programov pracujúcich s mladými ľuďmi, ktorý ich pripravuje na život a zamestnanie.

V roku 2013 sa do programu zapojilo viac ako milión mladých ľudí z viac ako 140 krajín sveta. Počas takmer 60-ročnej existencie DofE inšpiroval a zmenil životy viac ako ôsmim miliónom mladých ľudí na celom svete. DofE môže hrať kľúčovú rolu v rozvoji študentov mimo vyučovania prostredníctvom vytvárania príležitostí pre mládež na rozvíjanie ich zručností, zdravého životného štýlu, pomoci druhým a prostredníctvom zážitku z dobrodružnej expedície. Za svoje úsilie sú študenti oceňovaní prestížnym certifikátom, ktorý má celosvetovú platnosť a hodnotu. Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu ráta s tým, že každý mladý človek má potenciál uspieť bez ohľadu na to z akého prostredia vychádza. Mladí ľudia, ktorí sa zapoja do programu, sa stávajú sebaistejšími, cieľavedomejšími, rozvíjajú svoje zručnosti v oblastiach ako komunikácia, riešenie problémov a líderstvo.  

Stránka Národnej kancelárie programu DofE na Slovensku: www.dofe.sk
Oficiálna stránka medzinárodnej Nadácie programu: www.intaward.org

Program DofE na Súkromnej strednej odbornej škole DSA

Novým cieľom našej školy je stať sa centrom vzdelávania mladých ľudí. Spolupráca s Medzinárodnou cenou vojvodu z Edinburghu (DofE), ktorá je významnou organizáciou v práci s mládežou, nám dáva príležitosť naplniť tento cieľ. Program DofE sa na DSA-čke rozbehol v máji 2018, keď sme sa zaregistrovali ako Miestne centrum pre poskytovanie programu DofE. V tejto dobe pripravujeme prvé prezentácie programu DofE. Čoskoro Vás budeme informovať o tom, kedy sa uskutočnia prezentácie a ako sa prihlásiť do programu.

Váš DofE tím

V prípade akýchkoľvek otázok týkajúcich sa DofE kontaktujte:
Mgr. Oktávia Marcinčáková: marcincakova@sostv.sk
Mgr. Jana Konturová: konturova@sostv.sk
Ing. Štefan Tóth: stefan.toth@sostv.sk

Tento web používa na analýzu návštevnosti súbory cookies.
Ak budete pokračovať bez vykonania zmien nastavení, predkpokladáme, že chcete z našej stránky dostávať všetky súbory cookie.